Według raportu Global Data gwałtowne spadki sprzedaży i produkcji samochodów, a następnie ich ożywienie, były silnie determinowane przez kwestie związane z łańcuchem dostaw. Skutki makroekonomiczne tego procesu, czyli rosnąca inflacja i wzrost cen energii potencjalnie tłumią popyt lub chwilę później wywołują szok podaży. Jednocześnie bodźce fiskalne są nadal obfite, a potrzeby w zakresie mobilności osobistej – wysokie. thyssenkrupp Presta AG, jeden z największych producentów samochodowych układów kierowniczych, przebudował swoje procesy gromadzenia danych, wdrażając rozwiązania chmurowe SAP.
Motoryzacja na rozdrożu
– Wyzwaniem takich firm, jak thyssenkrupp, jest uzyskanie wglądu do kluczowych danych produkcyjnych i możliwość połączenia ich z danymi jakościowymi i pomiarowymi. Istotna jest możliwość analizy danych, która pozwala na monitorowanie i szybkie reagowanie na przebieg procesów na liniach produkcyjnych. SAP HANA Cloud, tj. baza danych w chmurze stanowiąca podstawę SAP Business Technology Platform, łączy różne źródła danych na szerszą skalę i zapewnia połączony widok istotnych danych dla całego systemu skomunikowanych ze sobą fabryk. Efektem tak zbudowanego procesu jest rzetelne raportowanie, które można wykorzystać w skali całej organizacji – mówi Marcin Demkiw, Dyrektor do spraw Wsparcia Sprzedaży, SAP Polska.
Wyzwanie: definiowanie problemu z danymi
– Dzięki tej zmianie umożliwiliśmy wdrażanie usług opracowanych w różnych językach na platformie SAP Business Technology Platform w połączeniu z kontenerami HDI SAP HANA Cloud. Na tej bazie tworzymy ulepszone aplikacje oparte na mikrousługach wielokrotnego użytku. Rozwiązanie SAP umożliwiło nam uruchomienie nowej strategii danych, która usprawniła produkcję w całej naszej organizacji. To dla nas ogromna korzyść, ponieważ możemy skupić się na istotnych innowacjach – podkreśla Martin Plangg, Head of Cloud Platform & Architect bei thyssenkrupp Presta AG.