Analiza Deloitte z 2022 opisuje pewien typ organizacji, który dobrze odnajduje się na rynku, pomimo znacznych zakłóceń gospodarczych. Chodzi tu o firmy, które wykorzystują technologię jako narzędzie uzyskania samodzielności, niezależnie od sytuacji zewnętrznej i wewnętrznej. Organizacje, które uzyskują najlepsze wyniki w kluczowych wskaźnikach, umiejętnie integrują procesy i dostosowują do swojej sytuacji odpowiednie systemy ERP. Nie inaczej podszedł do zmiany globalny lider branży intralogistycznej, Jungheinrich AG, który wykorzystał możliwości rozwiązania SAP, by zoptymalizować procesy zaopatrzenia i zarządzania dostawcami.
Strategia ERP musi koncentrować się na realnych możliwościach
– Dzięki wdrożeniu przez SAP Services and Support portfolio SAP Ariba Strategic Sourcing, osiągnęliśmy ważny krok na naszej mapie transformacji cyfrowej. Udało nam się w ten sposób położyć fundamenty pod długofalowy rozwój i z większą swobodą działać w obszarze coraz lepszego zaopatrzenia klientów – mówi Mahur Ali Mirza-Nejad, IT Project Manager, Jungheinrich AG.
– Gdy firmy działają w obliczu niekończących się zmian, niezbędni stają się silni liderzy cyfrowej zmiany. Nie tylko po to, by złożone procesy planowania utrzymały merytoryczne standardy, ale również w celu umiejętnego angażowania odpowiednich interesariuszy i ambasadorów zmian. Stawka jest wysoka, bo przewaga konkurencyjna rośnie wykładniczo po wdrożeniu procesów cyfryzacji. Skuteczni gracze szybko osiągają pozycję lidera w dziedzinie technologii cyfrowych, a następnie umacniają ją w miarę pozyskiwania talentów – mówi Piotr Ferszka, CEO SAP Polska.