Według prognoz Research and Markets wielkość globalnego rynku spożywczego online wyniesie 2 158,53 mld USD do 2030 roku, osiągając roczny wskaźnik wzrostu na poziomie 25,3 proc. Choć sklepy stacjonarne nadal pozostają kluczowym kanałem dostępu do artykułów żywnościowych, to dla przykładu w Polsce jedzenie znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce produktów najczęściej kupowanych przez internet – 8 proc. (raport MR&MRS e-Commerce). Chcąc dostosować się do rosnących potrzeb konsumentów w zakresie atrakcyjnych i intuicyjnych cyfrowych doświadczeń zakupowych, wielu sprzedawców poddaje się transformacji. Tak też było w przypadku marki Carrefour, która przy użyciu narzędzi SAP stworzyła spójny ekosystem handlu elektronicznego.
Carrefour kontynuuje swoją transformację w kierunku rozwiązań opartych na chmurze i migracji różnych technologii do modelu „One Carrefour”. Obecnie istnieją podstawy do stworzenia przyszłościowego ekosystemu wykorzystującego rozwiązania SAP.
Clément Pecheur, IT E-Commerce Team Leader, Carrefour Belgium NV
Klienci oczekują, że proces zakupu w sieci będzie szybki i bezproblemowy niezależnie od pory dnia czy okoliczności, a także urządzenia. Spełnienie tych warunków przesądza o przewadze konkurencyjnej oraz zwiększa poziom lojalności konsumentów wobec marki. Carrefour Belgium udało się przekształcić wizję spójnej platformy handlu elektronicznego w rzeczywistość. By usprawnić sprzedaż i dotrzymać kroku dynamicznym zmianom rynkowym, firma postawiła na stabilne środowisko chmurowe. Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu sieć może lepiej poznać swoich klientów i z odpowiednim wyprzedzeniem reagować na ich potrzeby.
Dorota Zaremba, dyrektorka sprzedaży ds. sektora MŚP, wiceprezeska zarządu SAP Polska