Jak pokazują wyniki wspólnego raportu Światowego Forum Ekonomicznego, SAP i Qualtrics, 85% ludzi uważa, że przeciwdziałanie negatywnym zmianom klimatu to kwestia niezwykle ważna. Aż 97% opinii publicznej jest natomiast przekonana, że biznes powinien wziąć także na siebie odpowiedzialność za przeciwdziałanie zmianom klimatu. SAP wprowadza zatem do swojego portfolio nowe narzędzia, które pozwolą firmom rozwijać się w bardziej zrównoważony sposób i ułatwią raportowanie ESG.
Kluczem do spełnienia misji firm związanej z przeciwdziałaniem negatywnym zmianom klimatu jest właściwe rozpoznanie skali wyzwania z jakim się mierzymy. Jak w wypadku każdego aspektu prowadzenia biznesu, dane są absolutną podstawą podejmowania trafnych decyzji. Dlatego też w SAP rozwijamy narzędzia, które pomagają przedsiębiorstwom badać ich wpływ na szeroko rozumiane środowisko i społeczność oraz ułatwiają raportowanie pozafinansowe.
Thomas Duschek, prezes SAP Polska
Z punktu widzenia polskich firm szczególnie kluczowe jest zbadanie całego łańcucha wartości pod kątem emisji dwutlenku węgla, ponieważ Polska jest najbardziej uzależnionym od węgla krajem w Europie. Aż 76% energii elektrycznej zużywanej w Polsce pochodzi ze spalania tego surowca. Biorąc pod uwagę, że już teraz wiele globalnych firm wymaga od swoich partnerów biznesowych i dostawców szczegółowego raportowania wpływu na środowisko, wprowadzenie odpowiednich rozwiązań automatyzujących i optymalizujących zbieranie danych jest po prostu niezbędne.
Thomas Duschek, prezes SAP Polska