Firmy Siemens i SAP SE ogłosiły nawiązanie nowego partnerstwa. Oba podmioty wykorzystają wiedzę branżową i połączą komplementarne rozwiązania w zakresie oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu, łańcuchem dostaw i aktywami w spójne pakiety. Dzięki temu, klienci Siemens i SAP będą mogli tworzyć innowacje oraz nowe modele biznesowe, które przyspieszą globalną cyfrową transformację przemysłu.
Transformacja cyfrowa będzie miała decydujące znaczenie dla przemysłu wytwórczego. Dzięki niej można zwiększyć wydajność oraz przyspieszyć procesy powstawania innowacji. Dlatego też przedsiębiorstwa muszą połączyć siły na nowe sposoby, aby efektywnie wspierać procesy transformacyjne. Ta ekscytująca współpraca pomiędzy dwoma liderami w branży dotyczy czegoś więcej niż tylko interoperacyjności i interfejsów. Chodzi o stworzenie prawdziwie zintegrowanego procesu cyfrowego, który łączy zarządzanie cyklem życia produktu i aktywami z codziennym biznesem, co umożliwia klientom optymalizację produkcji.
Klaus Helmrich, członek zarządu Siemens AG i CEO Siemens Digital Industries
Producenci projektują i dostarczają coraz bardziej inteligentne produkty oraz aktywa, zatem dostęp do informacji biznesowych w czasie rzeczywistym ma kluczowe znaczenie dla szybszego wprowadzania na rynek kolejnych innowacji. Połączenie doświadczenia firm SAP i Siemens w zakresie procesów biznesowych Industry 4.0 pozwala przedsiębiorstwom na stworzenie cyfrowego procesu dla całej ścieżki produktowej i aktywów. Dzięki temu kompleksowemu rozwiązaniu zespoły w całej sieci biznesowej mogą wydajnie współpracować ze sobą, projektując i dostarczając innowacyjne rozwiązania w sposób bardziej efektywny, opłacalny i zrównoważony.
Thomas Saueressig, członek zarządu SAP SE odpowiedzialny za rozwój segmentu SAP Product Engineering
Połączenie Teamcenter firmy Siemens i oprogramowania SAP S/4HANA® zapewnia przedsiębiorstwom korzystanie z kompleksowych możliwości tworzenia cyfrowych procesów, od projektu produktu po wycofanie go z eksploatacji. Korzyści technologiczne wynikające z wstępnej integracji aplikacji PLM, ERP, zarządzania aktywami i łańcuchem dostaw oraz korzyści biznesowe wynikające z bardziej elastycznego reagowania na zmieniający się popyt rynkowy sprawiają, że jest to istotny czynnik dla firm poszukujących przewagi konkurencyjnej w gospodarce cyfrowe.
Bob Parker, Senior VP of Industry Research w IDC